Hizbut Jamm w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 czerwca 2024, 20:00

12 stycznia 2024 nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukazał się debiutancki album grupy Hizbut Jámm, na czele której stoi gitarzysta, kompozytor i muzykolog Raphael Rogiński. W jej skład wchodzą również: wokalista i gitarzysta Mamadou Ba, grający na korze Noums Dembele oraz znany m.in. z grupy Lotto perkusista Paweł Szpura.

Kompozytorem wszystkich utworów jest Rogiński, natomiast teksty w języku wolof napisał Mamadou Ba. „Nie jest to muzyka wprost afrykańska, choć na pewno usłyszysz w niej pewne wpływy. Dla mnie jest to po prostu współczesny zespół, w którym tworzymy nie oglądając się na dzielące nas odległości. To co ważne to spotkanie i odnalezienie tego soundtracku do współczesnego świata” – mówi Raphael. Album został zarejestrowany przez Jacka Trzeszczyńskiego (W Dobrym Tonie Studio). Mastering jest dziełem Wernera Dafeldeckera, który pracował z Rogińskim przy jego solowej płycie „Talan”. Za oprawę graficzną odpowiada Dagna Wrażeń.

Hizbut Jámm gra muzykę na wysokim poziomie energetycznym, a jest to muzyka z misją. „To jest wszystko o nadziei, którą chcemy uzyskać poprzez trans. Nadzieja i radość, dotarcie do swojej wewnętrznej świątyni. To zespół w sumie obrzędowy” – dodaje Rogiński, jednocześnie zapewniając, że nie traktuje grupy jak jednorazowy projekt. „To zespół, który jest dla mnie bardzo ważny. Ze wspaniałymi muzykami podróżuje się niesamowicie i tak właśnie jest w Hizbut Jámm. To bezpieczeństwo jest czymś szczególnym, wynika z naszej misji. Umówiliśmy się na coś poważnego,a przy tym uwielbiamy ze sobą grać”.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<