Variete klasycznie: D'amour

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

VARIETE KLASYCZNIE to cykl koncertów z muzyką operową, operetkową i musicalową, podczas którego publiczność weźmie udział w kameralnych spotkaniach z dorobkiem wielkich mistrzów opery i operetki m.in.: Franza Lehára, Imre Kálmána i niekwestionowanego króla walca - Johanna Straussa. Miejscem kameralnych spotkań z muzyką jest foyer krakowskiego Teatru Variete.

Najsłynniejsze arie i duety miłosne. Czarujące walce przenoszące do epoki wdzięku i wyrafinowania. Szyk, elegancja, najwyższy kunszt wykonawczy. W repertuarze m.in.: Lekko zwiewnie z operetki Hrabina Marica, duet To świt, to zmrok z musicalu Skrzypek na dachu, znane wszystkim„Parla piu piano z filmu Ojciec chrzestny oraz serenada Mozartowskiego  Don Giovanniego.

Podczas koncertu, miłość wyrażana będzie poprzez najpiękniejszą i porywającą muzykę w mistrzowskim wykonaniu. Wybitni soliści przy akompaniamencie fortepianu zapewnią moc wzruszeń i uniesień, a znakomite interpretacje, olśniewające suknie oraz fraki i wyszukana narracja będą idealnym dopełnieniem tego walentynkowego wydarzenia.

  • sopran: Justyna Bujak
  • baryton : Michał Janicki
  • fortepian: Mirella Malorny-Konopka
  • prowadzenie: Maciej Gogołkiewicz

Partner cyklu: Agencja artystyczna „Operafixe”.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<