Nawer × Porsche Centrum Kraków – Configurations

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 8 lutego 2024, 17:00 - środa, 6 marca 2024

Jedyny na świecie model Porsche Taycan, który jest dziełem spotkania współczesnego artysty Łukasza NAWERA Habiery i ikony motoryzacji Porsche można przez miesiąc ogladać w siedzibie Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. św. Wawrzyńca na Kazimierzu.

„Porsche to umiłowanie indywidualności i jednocześnie wyrazista, rozpoznawalna na pierwszy rzut oka linia. Jesteśmy marką, która chce przekraczać ograniczenia narzucane przez status legendy. Chcemy wykraczać także poza oczekiwania. Dlatego zapraszamy do współpracy artystów i wspólnie eksplorujemy możliwości zabawy barwą, konwencją. Instalacja CONFIGURATIONS jest tego najlepszym przykładem” – powiedziała Monika Matusik, marketing manager w Porsche Centrum Kraków.

„Każdy artysta marzy, by jego styl był rozpoznawalny od pierwszego wejrzenia. Tak, jak rozpoznawalna jest linia Porsche, której nie da się pomylić z żadną inną. Nasze światy są sobie bliskie, bo oba posługują się bardzo indywidualnym i rozpoznawalnym językiem wizualnym, dlatego postanowiliśmy kontynuować naszą współpracę i tak powstał projekt: NAWER X PORSCHE – CONFIGURATIONS” – dodaje NAWER. – Dla mnie, jako twórcy, który od lat pracuje nad własnym językiem wizualnym, zaproszenie do współpracy z niezaprzeczalnie legendarnym Porsche, jest ogromnym wyróżnieniem. Ale jednocześnie wiem, że to unikalna możliwość, by przekraczać kolejne granice – przede wszystkim tego, co jest oczekiwane zarówno wobec marki, jak i mojej twórczości”.

Zdjęcia projektu autorstwa Lukasa Nazdraczewa zostały wykonane w zabytkowym Hangarze Czyżyny, który jest jednym z kilku elementów infrastruktury dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Został przekazany w użytkowanie Muzeum Inżynierii i Techniki w 2009 roku.

Łukasz NAWER Habiera – artysta multidyscyplinarny o stylu rozpoznawalnym od pierwszego wejrzenia. W swoich pracach łączy abstrakcyjność z precyzją matematycznych matryc.

Porsche Taycan – pierwszy elektryczny model w porfolio Porsche, który łączy zalety samochodów elektrycznych z legendarną mocą oraz linią ikonicznej marki.

Porsche Centrum Kraków – autoryzowany przedstawiciel Porsche w Krakowie, inicjator inspirujących wydarzeń na styku kultury, biznesu i motoryzacji.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<