Krakowskim śladem Królowej Jadwigi

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 16 lutego 2024, 13:00

Program taneczny Baletu Cracovia Danza przygotowany został w ramach cyklu happeningów Cracovia Danza: balet w mieście, nawiązując do tegorocznych obchodów rocznic związanych z życiem i działalnością św. Jadwigi Królowej Polski.
W programie artystycznym opartym na tańcach i muzyce z epoki zobaczymy kreowane przez tancerzy postaci historyczne: królową Jadwigę, króla Jagiełłę, jego brata księcia Witolda, Spytka z Melsztyna i damy dworu królowej z Wawelu.
Przedstawione tańce, zrekonstruowane i stworzone przez Romanę Agnel zostały oparte są na włoskich i francuskich traktatach z XV wieku, kostiumy autorstwa  Moniki Polak-Luścińskiej odtworzone są na podstawie miniatur z przełomy XIV i XV wieku.
W programie pojawią się takie tańce jak: bassa danse de Clêves, leoncello, Jouissance vous donnerai, pellegrina, Quinte estampie reale.
Choreografia I rekonstrukcja tańców oryginalnych: Romana Agnel
Kostiumy: Monika Polak –Luścińska
Występują Tancerze Baletu Cracovia Danza: Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Zuzanna Frank, Zuzanna Kobierzyńska, Maxim Berko, Michał Kępka, Iwan Zacharow.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<