Kolosowe spotkania w Dworku Białoprądnickim: Krzysztof Suchowierski

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 24 lutego 2024, 17:00

24 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Sali Kominkowej Dworku na inspirujące spotkanie z Krzysztofem Suchowierskim.

W ramach nadchodzącego wydarzenia cyklu „Kolosowe spotkania w Dworku” naszym gościem będzie Krzysztof Suchowierski – z zamiłowania podróżnik, z wykształcenia ratownik medyczny.

W 2013 roku wyruszył z rodzinnego miasta, samotnie na rowerze, do wsi Białystok na Syberii, pokonując blisko 9000 km. Zimą 2014 roku przejechał rowerem z południa na północ rosyjską republikę Sacha Jakucja. Owocem tej wyprawy jest książka pt. „Rowerem przez mrozy Jakucji”.

Jego determinacja i hart ducha zostały ponownie wystawione na próbę w 2016 roku, kiedy to samotnie przeszedł 560 km korytem rzeki Kołyma w temperaturach spadających do -50 stopni Celsjusza.

Obie wyprawy Krzysztofa Suchowierskiego – i rowerowa, i piesza – zostały wyróżnione w kategorii „Wyczyn Roku” na prestiżowym Festiwalu „Kolosy” w Gdyni.

Swoje syberyjskie doświadczenia podróżnicze Krzysztof Suchowierski opisał w najnowszej książce „Na nartach przez mrozy Syberii”.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<