Akordeon w roli głównej

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:00

Solowy recital akordeonowy w wykonaniu Krzysztofa Madydy to wspaniała propozycja koncertowa w ramach skawińskich Muzycznych Poniedziałków.
Młody, zdolny i nagradzany artysta udowodni, jaka moc dzemie w tym niepospolitym instrumencie. Program składać się będzie z utworów transkrybowanych oraz kompozycji oryginalnie napisanych na akordeon, płynnie przechodząc od Jana Sebastiana Bacha, przez Mikołaja Majkusiaka – jednego z najwybitniejszych i cenionych polskich kompozytorów – po W. A. Mozarta, aż do Astora Piazzoli. Tak szerokie spektrum epok i kompozycji pozwala pokazać bogate możliwości interpretacyjne akordeonu.

Krzysztof Madyda (rocznik 1999) – laureat 30 nagród na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach, m. in.: III nagrody na XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku, wyróżnienia na XII Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach,  nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 w Krakowie. Wielokrotny stypendysta nagrody Rektora Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie dla najlepszych studentów. Otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku. Pobierał lekcje mistrzowskie pod kierunkiem takich osobowości jak: Geir Draugsvoll, Veli Kujala, Claudio Jacomucci, Joseph Petric, Mika Väyrynen. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie w klasie akordeonu dra Janusza Patera oraz studia magisterskie w klasie dra Macieja Zimki w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Obecnie kontynuuje edukację w Hochschule für Musik Detmold w klasie akordeonu dra Macieja Frąckiewicza. W roku akademickim 2021/2022 realizował naukę w tej uczelni jako stypendysta programu Erasmus+. Krzysztof prowadzi aktywną działalność artystyczną w Polsce oraz w Niemczech. Koncertował podczas Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego, Międzynarodowej Konferencji Artystyczno-Naukowej „Na drodze do nowej harmonii”, czy 6. Schlossfestival w Detmold.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<