Chór – wielki bohater sceny operowej. Speaking concert

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:30

Czasem jest miejskim tłumem witającym toreadorów, czasem gośćmi na przyjęciu, którzy śpiewają na chwałę miłości, czasem zaludnia cygański obóz, a jeszcze kiedy indziej staje się grupą żydowskich wygnańców w niewoli babilońskiej. Chór – wielki zbiorowy bohater operowych scen – ma na nich równie wiele do powiedzenia i wyśpiewania, co soliści. I to właśnie on stanie w centrum wydarzenia Chór – wielki bohater sceny operowej. Speaking concert.

W programie koncertu połączonego z prelekcją znajdą się fragmenty z wybranych oper, m.in. Chi del gitano (Trubadur), czy Le voici (Carmen), które posłużą do zaprezentowania różnorodnych wyzwań stawianych przed chórzystami operowymi.

O wszystkim opowie dyrygentka dr Joanna Wójtowicz, a towarzyszyć jej będą artyści związani z Chórem Opery Krakowskiej oraz pianistka Olga Piotrowska-Cender.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<