Ireneusz Misiak. Around Me

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 1 lutego 2024, 18:30 - sobota, 9 marca 2024

Związek Polskich Artystów Fotografików  Okręg Krakowski zaprasza do Galerii ZPAF  na wystawę Ireneusza Misiaka

Ireneusz Misiak
Rocznik 1967. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii.  Ukończył specjalistyczne kursy fotograficzne w szczególności kurs technik szlachetnych pod kierunkiem Georgii Krawiec. Członek ZPAF od 2005 roku. Od 2023 roku pełni funkcje wiceprezesa ZPAF. Ponad 20 lat prezentuje prace fotograficzne na wystawach w kraju i za granicą. Tworzy klasyczne odbitki srebrowe. Zainteresowania artystyczne to fotografia kreacyjna czerpiąca inspiracje z codziennych obserwacji, reportażu, portretu czy pejzażu. Tworzy unikatowe obrazy w technice litowej. Eksperymentuje z kolorowaniem zdjęć i technikami szlachetnymi

„Ireneusz Misiak to człowiek chodzący własnymi drogami. Na co dzień, poprzez swoje obowiązki zawodowe, jest zdecydowanie związany z elementami nowoczesnego świata. Ale obok tych obowiązków ma pasję, którą jest fotografia, i to ta na poważnie. W tym obszarze nawiązuje do klasyki tego medium. (...) Kadry Misiaka są trochę jak fotografia prywatna, przeznaczona tylko dla swoich. Bo na nich są zwykłe zdarzenia z codzienności ale tak sfotografowane, że chce się na nie patrzeć. (...) Autorska wizja Irka Misiaka jest spoza głównego nurtu, nie dotyka najważniejszych problemów współczesności. Skupia się na bardzo kameralnych, osobistych relacjach ze światem. I to nie tym wielkim i dziś straszliwie skomplikowanym, lecz tym własnym, będącym zbiorem codziennych doświadczeń, które trzeba dźwigać indywidualnie, by każdy dzień dał choćby drobiazg z obszaru radości, niczym promyk słońca w mroczny, pochmurny dzień”. (Andrzej Zygmuntowicz)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<