Zdzisława Gacek. Otwartość

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 lutego 2024, 18:00 - czwartek, 22 lutego 2024

Prace Zdzislawy Gacek prezentowane w Klubie Kazimierz charakteryzują się niezależnością tematyczną, kompozycyjną czy literacką. Zdzisława Gacek oczyszcza i dokonuje wyboru formy, w jej pracach przeważa dynamika. Obraz jest otwarty, świetlisty, z kontrastami barwnymi. Mocny i delikatny. Są to znajome drzewa, które towarzyszą artystce w drodze, ptaki w sąsiednim parku. Uproszczone świetliste pejzaże. Obrazy w ruchu – barwne, migotliwe. Autorka dzieli się kreatywnością i poszukuje nowych ujęć, zmieniając koncepcje w zależności od samopoczucia.

Zaprasza nas do obejrzenia prac i podzielenia się wrażeniami z odbioru eksperymentalnych fotografii.

Zdzisława Gacek – animatorka kultury. Udziela się w stowarzyszeniach artystycznych i promuje nowych członków Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie. Doskonali warsztat plastyczny oraz literacki. Od czterech lat podejmuje ćwiczenia eksperymentalne w fotografii artystycznej. Stara się ujmować w sposób prosty, a zarazem zaskakujący, przypadkowe formy abstrakcyjne. Jej światy są wybiórczym zbiorem symboli, realizowanym przez zabawę kolorem i przedmiotem. Mamy tu eksperymentalny dobór elementów w oświetleniu naturalnym i sztucznym oraz obserwację dającą ciekawe efekty twórcze.

Zdzisława Gacek – pedagog, społecznica. Posiada wykształcenie uniwersyteckie (UJ). Zainteresowana malarstwem, literaturą i fotografią artystyczną. Od 2018 roku pełni funkcję prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców kultury w Krakowie. Należy do kilku Grup Literackich („Każdy”, „Sylaba”, „Konfraternia Literacka”) oraz do Podgórskiego Stowarzyszenia Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie i Międzynarodowego Związku Pisarzy. Wydała cztery tomiki poezji oraz książkę monograficzną „Twórcze 40-lecie RSTK i MSTK w Krakowie”. Jej wiersze można znaleźć w ponad dwudziestu almanachach poezji. W malarstwie cieszą ją technika olejna, pastele oraz kolaż. W fotografii – rejestrowanie zjawisk przyrody w różnych porach roku.

Za pracę społeczną i twórczą uhonorowana odznaczeniem ministerialnym „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz „Honoris Gratia” od Prezydenta Miasta Krakowa (2023).

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku między 13.00 a 17.00. Wstęp wolny.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<