Wyspy Owcze bez tajemnic

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 lutego 2024, 18:00

O zmianach na Wyspach Owczych, miejscach wartych odwiedzenia i kontrowersjach związanych z tym miejscem opowiedzą autorzy przewodnika turystyczno-kulturowego po archipelagu oraz gospodarze podcastu „Wyspy Owcze bez tajemnic” : Kinga Eysturland i Łukasz Łach.

W ciągu ostatnich kilku lat Wyspy Owcze mocno zaznaczyły swoją obecność na mentalnej mapie Europy. Farerzy z powodzeniem rozwijają turystykę, promując swoją ojczyznę poprzez nietuzinkowe kampanie reklamowe, a farerscy piłkarze pokazują ducha walki na boisku.

Kinga Eysturland – gdańszczanka mieszkająca na stałe w Klaksvíku na Wyspach Owczych. Absolwentka Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalizacją tłumaczeniową z języka duńskiego. Prowadzi blog KierunekDania.pl oraz fanpage Polonia farerska na Facebooku, autorka książki "Wyspy (bardzo) Owcze. Gawęda północnoatlantycka", a także rozdziału o Wyspach Owczych w książce „Codziennie jest piątek”, pisze o archipelagu do „Zewu Północy”. Poliglotka, żeglarka i podróżniczka z ponad setką odwiedzonych krajów na koncie.

Łukasz Łach – założyciel działającego od 2006 r. Klubu Miłośników Wysp Owczych Faroe.pl, promującego wiedzę o archipelagu. Jest częstym gościem klubów podróżniczych w Polsce, gdzie podczas prelekcji dzieli się swoją wiedzą na farerskie tematy. Inicjator Pierwszego Spotkania Miłośników Wysp Owczych, zorganizowanego we Wrocławiu w 2011 r. Wraz z Kingą Eysturland, Marcinem Michalskim i przy wsparciu Ambasady RP w Kopenhadze współorganizował Dzień Filmu Polskiego na Wyspach Owczych. W ramach Klubu Faroe.pl od lat organizuje i prowadzi wycieczki na Wyspy Owcze dla turystów indywidualnych oraz grup. Jest jedynym polskim touroperatorem, wyspecjalizowanym wyłącznie w tym kierunku.

Udostępnij

Więcej

  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<