Maksym Fedirchuk. Ziemia

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 16 lutego 2024, 18:00 - wtorek, 19 marca 2024

Wystawa Ziemia to malarska opowieść artysty oraz rapera Maksyma Fedirchuka, który tak podsumowuje ideę i zgromadzone na ekspozycji prace.

„Pierwsze dzieło z cyklu Ziemia, zatytułowane Trzy gracje, powstało w 2016 roku na potrzeby projektu Marzenie artysty, w ramach festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Płótno nosi tytuł. Obrazy wykonane są farbami olejnymi. Na wystawie zaprezentuję ponad 20 prac z tego cyklu.
Należę do wspólnoty twórców chrześcijańskich „Vera Icon". Jedną z naszych myśli przewodnich jest to, aby: „Patrzeć przez światłe oczy serca". Moim celem było uchwycenie życia codziennego rodaków, ze szczególnym podkreśleniem trudności, których doświadczają. Z czułością i z szacunkiem przyjmując ich rzeczywistość. Mam nadzieję, że atmosfera ukraińskiej prowincji oraz to spojrzenie będzie widoczne również dla innych.
Od początku swojej twórczości fascynowałem się portretem. Tematem moich dyplomów licencjackich i magisterskich była postać ludzka. Cykl „Ziemia” jest inspirowany wiadomościami prezentowanymi w lokalnej telewizji nadawanej z mojego rodzinnego miasteczka – Gródka Podolskiego. W oglądanych reportażach zauważam interesujące kompozycje. W wiadomości ludzie często debatują z miejscowymi władzami lub kłócą się np. o miedzę z sąsiadem, zapominając o kamerze. Na ich twarzach, w gestach rysują się emocje... Ciekawe ujęcia z bohaterami wydarzeń zapisuję jako zdjęcia. Na podstawie tych materiałów tworzę obrazy”.

Maksym Fedirchuk urodził się w Gródku Podolskim na Ukrainie. W rodzinnym miasteczku uczęszczał do 5-letniej Szkoły Plastycznej dla Dzieci. W 2012 obronił dyplom licencjacki, a w 2014 dyplom magisterski na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na specjalizacji malarstwo.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<