Sen o Wielkim Jabłku

Kabaret

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 19 kwietnia 2024, 19:00

Sen o Wielkim Jabłku to spektakl złożony z songów, piosenek i opowieści - "muzodram", który na przemian wzrusza, bawi i puszcza oko do widzów, zgrabnie żonglując skojarzeniami filmowo-serialowo-literackimi na temat Nowego Jorku - Miasta, Które Nigdy Nie Śpi. Jazzująca muzyka kompozytorów amerykańskich, głównie w stylu broadwayowskim: musicalowe songi Leonarda Bernsteina, nieśmiertelne standardy Georga Gershwina oraz piosenki filmowe stają się kanwą onirycznej opowieści o młodej dziewczynie, która wyrusza na podbój New York City.

W programie spektaklu sceny Loch Camelot songi musicalowe, jazz i piosenka filmowa. Joanna Trafas, której na fortepianie akompaniuje Jacek Bylica, wykona największe przeboje amerykańskiej muzyki filmowej, musicalowej oraz jazzowej. Usłyszymy m.in. „Moon River” Manciniego, Somewhere i Summertime Gershwina, Black Coffee Burke'a i wielee innych.

Joanna Trafas – krakowska artystka wychowana w USA, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej (wydział wokalno-aktorski) i UJ (muzykologia). Ma na koncie główne role w takich musicalach jak West Side Story, My Fair Lady i Upiór w operze. Występowała na deskach Teatru Capitol, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Gliwickiego Teatru Muzycznego, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz teatru Łaźnia Nowa. W Teatrze Loch Camelot od 2013 prezentuje swój recital muzyki filmowej.
...Miewa bardzo dziwne i wyraziste sny które uwielbia opowiadać znajomym... "Kiedyś śniło mi się, że byłam kimś zupełnie innym... śniłam tak mocno, że kiedy obudziłam się, nie wiedziałam czy jestem sobą, czy tamtą, całkowicie inną dziewczyną, śniącą mnie... Ona stała właśnie na Times Square w Nowym Jorku i machała na żółtą taksówkę. Co było przedtem - nie wiem, bo sny zawsze zaczynają się w środku wydarzeń...".

Joanna Trafas - wokal, scenariusz, koncepcja spektaklu
Jacek Bylica - fortepian

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<