Wieliczka: Rodzinne Ferie w Muzeum w zamku i kopalni soli

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wolne od zajęć szkolnych dni stały się okazją do cyklu rodzinnych spotkań wprowadzających w tajniki rozmaitych profesji.
„I Ty możesz zostać…” to tytuł tego cyklu spotkań w ramach Rodzinnych Ferii w Muzeum, na który Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza zarówno do Zamku Żupnego jak i Muzeum w kopalni soli. Zajęcia odbywać się będą  od 12 do 23 lutego (z wyjątkiem soboty 17. i niedzieli 18. lutego) 2024 roku o godz. 10.00.
Informacja / rezerwacja: 12 289 16 33.
Koszt udziału:
zajęcia w Zamku  - 10 zł/os. lub 30 zł/bilet rodzinny (2+2)
zajęcia w kopalni  - 15 zł/os. lub 45 zł/bilet rodzinny (2+2

Program
I Ty możesz zostać… górnikiem
12.02 i 19.02, Muzeum w kopalni
By zostać górnikiem trzeba posiadać odpowiednie cechy, takie jak: odwaga, siła, pracowitość i ostrożność. Na odważnych uczestników czekają wyzwania, dzięki którym będą mogli odkryć te cechy u siebie a także uświadomić sobie, że praca górnika jest ciężka, pożyteczna a czasem przyjemna.
I Ty możesz zostać… archeologiem
13.02 i 20.02 - Zamek Żupny
Odkrywanie śladów przeszłości ukrytych w ziemi jest niezwykle intrygujące. Z nich można ułożyć obraz i opowieść o dawnych czasach. Tym razem zajęcia są skierowane do tych, którzy lubili w dzieciństwie kopać w ziemi oraz tych, którzy lubią układać puzzle 3D. Uczestnicy poznają podstawy pracy archeologa a może odkryją też w sobie pasję do archeologii. Stąd już tylko krok do zostania badaczem historii.
I Ty możesz zostać… muzealnikiem
14.02 i 21.02 - Muzeum w kopalni
Zabytki są wśród nas. Niektóre tak bardzo znane, że ściągają rzesze turystów z całego świata, o innych wie tylko lokalna społeczność. Ale co to w ogóle jest zabytek? W jakim celu zakłada się muzea i czym zajmuje się muzealnik? Uczestnicy w trakcie zwiedzania dowiedzą się na czym polega praca w podziemnym Muzeum. A sprawne rozwiązywanie zagadek  i zadań może być sygnałem, że posiada się predyspozycje do zostania  muzealnikiem.
I Ty możesz zostać… artystą
15.02 i 22.02 – Zamek Żupny
W każdym człowieku drzemie talent i wyobraźnia. Czasem wystarczy niewielki impuls by je obudzić a potem iść za ich głosem.  Na tych zajęciach uczestnicy spróbują je odkryć poznając różne techniki tworzenia i artystów, którzy odkryli swoje talenty, zaczęli tworzyć  i nie bali się pokazać swoich prac.
I Ty możesz zostać… geologiem
16.02 i 23.02 – Muzeum w kopalni
Geolog dobrze wie, co skrywa ziemia, ponieważ jego zadaniem jest badanie jej budowy. Największym skarbem Wieliczki jest sól kamienna - cenny dar natury. Wędrując po trasie w muzeum w kopalni uczestnicy zobaczą z bliska formy soli np. sole włókniste, pasiaste a także najpiękniejsze i najciekawsze okazy solne: kryształy z Grot Kryształowych, stalaktyty, stalagmity i wiele innych. Na uczestników czekają różne zadania. 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<