Marian Sigmund i jego nowohuckie projekty – zwiedzanie Centrum Administracyjnego kombinatu

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 lutego 2024, 16:00

Lutowe zajęcia w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty będą miały aktywną formułę. Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w oprowadzaniu po budynkach Administracyjnych "Z" i "S" dawnej Huty im. Lenina. Na początek omówiona zostanie bryła budynku jako przykład architektury socrealistycznej. Następnie udamy się do wnętrz budynku „Z", gdzie odbędziemy szczególny spacer po reprezentacyjnych i wyjątkowych wnętrzach projektu Mariana Sigmunda i jego zespołu. Omówiona zostanie architektura wnętrz oraz meblarskie wyposażenie, które projektowane było przez grupę specjalistów w swoich dziedzinach.  

Zwiedzanie poprowadzi Magdalena Smaga - historyk sztuki, muzealnik. Na co dzień pracuje w Muzeum Krakowa w dziale Historii i Sztuki Krakowa Współczesnego. Zajmuje się architekturą i wnętrzami głównie po 1945 roku. Jej zainteresowania obejmują Nową Hutę, aktualnie zajmuje się twórczością Mariana Sigmunda. Jest autorką wystaw i publikacji, a także prelekcji i spacerów z tej dziedziny sztuki.

Studium Dziedzictwa Nowej Huty to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, dostępny także dla wolnych słuchaczy. Jest on skierowany do osób, które pragną rozwijać i pogłębiać już zdobytą wiedzę na temat fenomenu nowohuckiej przestrzeni, ale również do tych, którzy są początkującymi pasjonatami dziedzictwa kulturowego dzielnicy.

Zapisy przez e-mail: nhlab@okn.edu.pl trwają do 16 lutego 2024, godz. 15.00
Obowiązuje limit miejsc: 25 osób.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<