Język polski na dwa głosy

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

„Język polski na dwa głosy” to wydarzenie cykliczne, obejmujące obywające się raz w miesiącu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki spotkania, na które zapraszają: Dariusz Martynowicz (Nauczyciel Roku 2021, polonista, edukator w „Progresowni” i @darouczypolaka) oraz Wojciech Rzehak (Ponury Polonista, scenarzysta, kierownik Działu Edukacji w Teatrze im. J. Słowackiego).

Wydarzenie adresujemy przede wszystkim do uczniów i uczennic przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego w roku 2024. Podczas 2,5-godzinnych spotkań na scenie MOS omówimy najważniejsze utwory dramatyczne i ich konteksty, pomagając w ten sposób przygotować się uczniom do matury.

W czasie najbliższego spotkania, 3 lutego 2024, tematem głównym uczynimy dramat modernistyczny oraz twórczość Stanisława Wyspiańskiego.

Oczywiście, będzie dużo o lekturach z poziomu podstawowego, obowiązkowego dla wszystkich. Pospieramy się przede wszystkim o „Kordiana”, ale porozmawiamy też o „Balladynie”, której znajomość wymagana jest na maturze. W drugiej części spotkania zajmiemy się poziomem rozszerzonym i tu bohaterami będą kolejne dramaty: „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego oraz „Nie-Boska” komedia Zygmunta Krasińskiego.   
Ponieważ obaj prowadzący są wieloletnimi egzaminatorami maturalnymi, zobaczymy również, jakie pytania związane z twórczością Słowackiego pojawią się na maturze ustnej.
Kolejne spotkania to m.in. twórczość Stanisława Wyspiańskiego, czyli „Wesele” i „Noc listopadowa”, a w nieodległej perspektywie czeka Sławomir Mrożek i jego „Tango”.

Pamiętajcie, zaczynamy o godzinie 10.00 i pracujemy do 12.30.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<