Walentynkowy recital Doroty Ślęzak w Piwnicy pod Baranami

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 lutego 2024, 19:00

Piwnica pod Baranami to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. W gotyckim, ale przytulnym wnętrzu, legenda splata się z teraźniejszością w duchu poezji połączonej ze znakomitą muzyką. Wydarzeniom artystycznym towarzyszy zawsze przyjazny dla gości bar/kawiarnia. Trudno zliczyć pary, które się tutaj poznały lub spędziły razem cudowny czas. Na nadchodzące Walentynki przygotowujemy specjalny, romantyczny wieczór dla zakochanych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby szczególnie w tym dniu zamanifestować swoje uczucie ukochanej osobie. Dla ducha mamy „Walentynkowy recital” naszej artystki Doroty Ślęzak złożony z piosenek o różnych odcieniach miłości, a dla ciała polecamy szeroką gamę napojów: herbatki, kawy, wina, koktajle i mocniejsze trunki oraz przekąski: deski serów, tosty i pyszne tarty. Wyłącznie tego dnia, za okazaniem biletu na recital, przed lub po koncercie, oferujemy 15% rabat w naszym barze/kawiarni na wszystkie napoje i przekąski.

Piotr Skrzynecki mówił o Dorocie Ślęzak: „Nasza najmłodsza, znaleziona w pudełku na Plantach”. Czesław Niemen mówił o niej: „Polska Kate Bush”. Leszek Wójtowicz mówi o niej: „Miedzianowłosy Anioł”.

Dorota Ślęzak, artystka Piwnicy pod Baranami, jest laureatką głównych nagród wielu konkursów piosenki (m.in. I nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki), od lat zauważaną i docenianą w Krakowie i w Polsce (Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, odznaczenie Honoris Gratia, Stypendium „Kultura Odporna”, Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis").

Piszą o niej, że „to artystka eteryczna, subtelna, wręcz porcelanowa, która pośród indywidualności Piwnicy pod Baranami potrafiła znaleźć własne, oryginalne miejsce” (Jerzy Armata, "Gazeta Wyborcza"). Sama komponuje swoje piosenki, śpiewa i czasami gra na skrzypcach. Ma również w repertuarze utwory piwnicznych kompozytorów i autorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Stanisława Radwana, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zaryckiego, Leszka Wójtowicza, Michała Zabłockiego, a także wiersze Ewy Lipskiej, Agnieszki Osieckiej, Diany Ozgi, Roberta Kasprzyckiego, czy Leszka Aleksandra Moczulskiego. Przesiąknięta piwniczną stylistyką, ale anglistka z wykształcenia, sięga więc też po piosenki anglojęzyczne i z wielką swobodą je wykonuje.

Wydała dwie solowe płyty - „Nie wiedziałam” oraz „Tańczę” . Na scenie będą jej akompaniowali: Tomasz Kmiecik (fortepian), Józef Michalik (kontrabas) i Jerzy Odrowąż Wysocki (gitara). Każdy jej recital jest bardzo starannie przygotowany i niepowtarzalny.

Źródło: materiały organizatora
Foto: Maciej Jaroszczyk

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<