Nabucco (Opera Krakowska)

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Tytułowy Nabuchodonozor podbija Judeę. Perypetie sercowe córek króla i walki stronnictw dworskich o wpływy tworzą tło dla wydarzeń będących początkiem „niewoli babilońskiej” Żydów, którzy swoje zniewolenie komentują najwspanialszym chórem w historii opery: Va, pensiero
Nabucco był trzecią operą Giuseppe Verdiego, pierwszą jednak, która przyniosła mu sławę i postawiła od razu w gronie najbardziej znanych kompozytorów. Kolejne świetne opery i inne dzieła muzyczne, przyćmiły nieco pamięć o Nabucco w następnych latach, jednak piękno i przebojowość muzyki („Co numer, to szlagier” – miał podobno westchnąć stary inspicjent w jednym z teatrów), obroniły to wspaniałe dzieło przed zapomnieniem.

Premierę swojej inscenizacji nieśmiertelnej opery Verdiego przygotowuje Opera Krakowska - za rezyserię odpowiedzalna jest Marta Sartova, stroną muzyczną spektkalu opiekuje się José Maria Florêncio.

Kompozytor: Giuseppe Verdi
Kierownictwo muzyczne: José Maria Florêncio

Reżyseria: Maria Sartova
Scenografia i projekt animacji: Damian Styrna
Kostiumy: Anna Chadaj
Ruch sceniczny: Jakub Lewandowski
Reżyseria światła: Bogumił Palewicz
Przygotowanie chóru: Janusz Wierzgacz

Oryginalna włoska wersja językowa z polskimi napisami
Premiera w Operze Krakowskiej: 9 i 10 marca 2024

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<