„Łaskawym okiem”. Wieczór autorski Jana Pichety

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 18 grudnia 2023, 18:00

„Łaskawym okiem”. Wieczór autorski Jana Pichety
Prowadzenie: Bożena Boba-Dyga
Muzyczną oprawę zapewni zespół akordeonistów K.A.T.O.R.G.A w składzie: Karol Michalik, Konstanty Sobula i Łukasz Rogóż – uczniówie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina

Jan Picheta – autor pięciu tomów wierszy, książki krytyczno-literackiej „Łaskawym okiem” (2023), czterech książek reporterskich, sekretarz Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, dziennikarz (m.in. „Czasu Krakowskiego” w latach 1992–1994), nauczyciel i trener piłki nożnej, twórca i juror LIPY – najstarszej polskiej imprezy literackiej dla dzieci i młodzieży, która trwa nieprzerwanie od 1983 r. Redaktor naczelny „Kalendarza Beskidzkiego” (Bielsko-Biała, od 2011) i kwartalnika literackiego „Odcienie” (Chybie, od 2023), współpracownik kwartalnika kulturalnego „Relacje-Interpretacje” (Bielsko-Biała, od 2006) oraz pism polskich zagranicą – „Polonia Włoska” (Rzym, od 2007), „Zwrot” i „Głos Ludu” (Czeski Cieszyn, od 2008).  Laureat wielu nagród za działalność w dziedzinie kultury, literatury i sportu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<