Schaefferiada – pokaz filmu dokumentalnego

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 11 grudnia 2023, 18:00

Klub Dziennikarzy Pod Gruszką przy Bibliotece Kraków zaprasza 11 grudnia na Schaefferiadę – pokaz filmu dokumentalnego (notacji) „Bogusław Schaeffer – kompozytor, pedagog, muzykolog, krytyk muzyczny, popularyzator muzyki i dramaturg” (2023) w reżyserii Pawła Bitki Zapendowskiego.

W ramach Schaefferiady odbędą się ponadto:
- minirecital fortepianowy w wykonaniu Piotra Grodeckiego i Krzysztofa Kostrzewy
(w programie: Bogusław Schaeffer i Krzysztof Kostrzewa)
- prezentacja bloku tematycznego o Bogusławie Schaefferze w miesięczniku „Dialog” (październik 2023), z udziałem Jadwigi Hodor – biografki kompozytora

Na Schaefferiadę zapraszają: Komitet Obywatelski Pamięci o Bogusławie Schaefferze i Fundacja Inwestuj w Kulturę im. Marka Jędrzejczyka.

Notacja została współfinansowana ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.

Paweł Bitka Zapendowski – reżyser, dramaturg, malarz, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej i ASP w Krakowie, gdzie studiował u wybitnych polskich scenografów: Jerzego Skarżyńskiego i Andrzeja Kreutza-Majewskiego. Ma na koncie liczne realizacje teatralne i scenograficzne, koncerty, nagrania dla TV i radia, muzykę filmową, wystawy indywidualne i zbiorowe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<