Callas w Operze Paryskiej

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Callas w Operze Paryskiej! Słynne arie oraz drugi akt Toski Pucciniego w kolorze. Odrestaurowany z oryginalnych taśm, historyczny występ Marii Callas zobaczymy na ekranie Kina Agrafka.

Dzięki zupełnie unikatowemu głosowi, mogącemu sprostać najtrudniejszym i najprzeróżniejszym rolom, ale i rewolucji, której dokonała w skostniałym dotąd operowym aktorstwie, Maria Callas zyskała miano primadonny wszech czasów.

Z okazji setnej rocznicy urodzin tej niezwykłej artystki (ur. 2 grudnia 1923) Kino Agrafka pokaże odrestaurowany z oryginalnych taśm i koloryzowany historyczny występ w Operze Paryskiej z 1958 roku. W pierwszej części usłyszymy arie z Normy Belliniego, Trubadura Verdiego i Cyrulika sewilskiego Rossiniego, w drugiej zaś zobaczymy pełen drugi akt Toski Pucciniego – wszystko w niezapomnianych dekoracjach i kostiumach.

Czeka nas niezapomniany seans, podczas którego przeniesiemy się w czasie, by zobaczyć "na żywo" legendarną Marię. Zasiądziemy na widowni eklektycznego Palace Garnier obok Jeana Cocteau, Charliego Chaplina, Brigitte Bardot i innych wielkich ówczesnego świata, którzy nie mogli przepuścić okazji podziwiania boskiej Callas.

Czas trwania: 90' (bez przerwy) z polskimi napisami

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<