Życie i twórczość Poetów Mglistych – wykład Karoliny Krupy

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 11 grudnia 2023, 17:00

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 17.00 na wykład Karoliny Krupy pt. „Życie i twórczość Poetów Mglistych”.

Poezja Mglista (朦胧诗; Ménglóng Shī) to nazwa nurtu poezji chińskiej, który pojawił się wkrótce po rewolucji kulturalnej. Wiersze pisane przez Poetów Mglistych swoją tematyką odzwierciedlały rzeczywistość niełatwych czasów, w jakich przyszło im żyć. Cechą charakterystyczną utworów należących do tego nurtu jest niejednoznaczność oraz metaforyczność – wiele dzieł można interpretować na rozmaite sposoby, w zależności od indywidualnych odczuć i doświadczeń odbiorcy.

Już w najbliższy poniedziałek w ramach cyklu wykładów dotyczących literatury chińskiej, organizowanych przez Instytut Konfucjusza w Krakowie, Karolina Krupa pochyli się nad twórczością Poetów Mglistych, sięgając do najbardziej charakterystycznych utworów, należących do tego nurtu. Podczas wykładu uczestnicy będą mieli okazję podjąć próbę stworzenia własnej interpretacji wybranych wierszy, poznają także odpowiedź na pytanie w jaki sposób barwne, lecz zarazem tragiczne życiorysy „Poetów Mglistych” wpływały na ich twórczość.

Wykład poprowadzi Karolina Krupa z Instytutu Konfucjusza, absolwentka sinologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodnicząca sekcji chińskiej Dalekowschodniego Koła Naukowego. Prywatnie zainteresowana wpływem rozwoju nowoczesnych technologii na współczesne stosunki międzynarodowe oraz przemianami zachodzącymi w chińskiej rzeczywistości społecznej i politycznej.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<