To Kraków tworzy metamorfozy w Tauron Arenie Kraków

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 5 kwietnia 2024, 20:00

To Kraków tworzy metamorfozy to wyjątkowy koncert z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków, którego osią będą utwory Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Kory Jackowskiej i Andrzeja Zauchy w zupełnie nowych aranżacjach stworzonych przez Miuosha. 5 kwietnia 2024 roku kultowe utwory wykonają m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Igo, Julia Pietrucha, duet Kacperczyk, Kuba Badach, Mery Spolsky, Renata Przemyk, Natalia Szroeder, Wiktor Waligóra i Krzysztof Zalewski. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy.

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu, w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je zobaczymy w TAURON Arenie Kraków. 5 kwietnia 2024 roku, w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, wybrzmią utwory związanych z Krakowem artystów: Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz oczywiście Kory Jackowskiej w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach… i to w wersji symfonicznej.

Za warstwę artystyczną projektu odpowiada Miuosh – uznany raper i producent, który już nie raz zaskoczył publiczność swoim nieszablonowym podejściem do muzyki. W Krakowie towarzyszyć mu będą wokaliści reprezentujący odmienne pokolenia i muzyczne style – w tym m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Igo, Julia Pietrucha, duet Kacperczyk, Kuba Badach, Mery Spolsky, Renata Przemyk, Natalia Szroeder, Wiktor Waligóra i Krzysztof Zalewski. Na scenie pojawią się w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy, który będzie również autorem orkiestracji koncertu.

Kraków od zawsze wiązał się z kulturą, sztuką, muzyką… Ta najlepsza, która najmocniej dotyka, łapie nas na lata i jakby nie umie odpuścić – tłumaczy Miuosh, dyrektor artystyczny projektu. – Trendy mogą się zmieniać, czas przemijać, a artyści niestety odchodzić, jednak życie nie toleruje próżni i ich miejsce w sposób płynny zajmują inne nurty, głosy i pomysły. Do tego wszystkiego, co już powstało i pięknie z nami trwa, dodają swoje, nowe i inne dzieła. Są momenty, kiedy trzeba to wszystko połączyć, zmieszać i podsumować. I są ku temu dobre okazje i miejsca. To wydarzenie to niewątpliwie połączenie kilku z nich – dodaje Miuosh.

Polska muzyka jest fenomenalna i to chcemy pokazać podczas jubileuszowego koncertu TAURON Areny Kraków. Oddamy hołd krakowskim artystom, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń i udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Łącząc to, co było z tym, co jest teraz, czyli udziałem w koncercie gwiazd, których występy gromadzą tłumy fanów i podbijają listy przebojów, gwarantujemy, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór – dodaje.

Tempo i brzmienie muzyki zyska odzwierciedlenie w obrazie i rysunku. Wejdzie ona w dialog z barwą i strukturą, a możliwość tę zyskamy dzięki renderom 3D, które będą plastycznymi metamorfozami prac Dobiesława Gały.

Dobiesław Gała to wybitny krakowski artysta i pedagog o światowej sławie, twórca reliefów, niezwykłych struktur będących hybrydami rysunku i rzeźby. Jego twórczość stanowi nowe otwarcie w sztuce polskiej i europejskiej. Doceniany przez krajową i międzynarodową krytykę artystyczną oraz liczne instytucje w tym: Akademię Sztuk Pięknych w Norymberdze. Dobiesław Gała jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: Grand Prix X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego i Orłów „Wprost” 2024. We wrześniu ubiegłego roku za całokształt osiągnięć został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Nie bez powodu jego nowatorska sztuka stanowić będzie ilustrację obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków, stanowiąc strukturę metamorfoz wypełnioną dźwiękiem.

Autorem renderów 3D, które zobaczymy na diodach w trakcie trwania koncertu jest Jakub Hader.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<