Wokół poezji. Spotkanie z Bronisławem Majem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 grudnia 2023, 19:00

Wydawnictwo Universitas oraz Księgarnia Pod Globusem zapraszają na spotkanie z Bronisławem Majem, które odbędzie się w piątek, 8 grudnia przy ul. Długiej 1 w Krakowie. Rozmowę poprowadzi Patryk Czarkowski.

Bronisław Maj – (ur. 1953, Łódź) od 1972 roku mieszka w Krakowie, gdzie ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim (1977); wykłada od 1979 roku. Specjalizuje się w polskiej poezji – od lat okupacji do współczesności. Wydał monografię poezji „Tadeusza Gajcego Biały chłopiec. O poezji Tadeusza Gajcego” (Kraków 1992). Debiutował jako poeta w miesięczniku „Poezja" w 1970 roku. Wydał dziesięć książek poetyckich, od „Wierszy” (Warszawa 1980) po wybór „Gołębia, Krupnicza, Bracka” (Kraków 2007). Jego utwory tłumaczone były na angielski, francuski, hiszpański, włoski, niemiecki, niderlandzki, flamandzki, szwedzki, rosyjski, czeski, słowacki, bułgarski, węgierski, litewski, słoweński, serbsko-chorwacki, białoruski, wietnamski, albański – i publikowane w wielu krajach. Laureat prestiżowych nagród literackich, m.in.: Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Genewa (1984), Nagrody PEN-Clubu za twórczość poetycką (1995).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<