Baranki Dzieciom: ruchome obrazy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 10 grudnia 2023, 11:00

10 grudnia, w niedzielne przedpołudnie zapraszamy najmłodszych kinomanów na 24. Festiwalu Filmu Niemego. W programie pokaz bajek o filmowych przygodach bohaterów kultowych seriali animowanych dla dzieci oraz warsztaty tworzenia animacji pod okiem animatorki kultury i edukatorki Agnieszki Doniec. Uczestnicy warsztatów, za pomocą różnych technik wprawią w ruch własnoręcznie wykonane rysunki. Poznają różne sposoby animacji i na własne oczy przekonają się, jak złudzenia optyczne i iluzje potrafią płatać figle.

Zajęcia mają formę zabawy i są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

ODCINKI:

ZABAWY BOLKA I LOLKA: MALI FILMOWCY
(Józef Byrdy) PL 1976
Bolek i Lolek urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane wcześniej zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie i chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.
 
REKSIO AKTOR
(Józef Ćwiertnia) PL 1972
Reksio ujawnia swój talent naśladując grę swego pana - aktora.
 
NASZ DZIADZIO: JAK ZOSTAŁEM AKTOREM FILMOWYM
(Wacław Wajser) PL 1967
Dziadzio opowiada wnuczkowi swoje przygody związane z filmem, w którym występował jako kaskader i uczestnik szalonych ucieczek i pogoni.
 
REKSIO TELEWIDZ
(Edward Wątor) PL 1972
Reksio zafascynowany filmowymi przygodami Bolka i Lolka staje się namiętnym telewidzem.

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)
Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<