Zgoda z kulturą: Wiersze z balkonu

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 grudnia 2023, 18:00

Serdecznie zapraszamy na grudniową „Zgodę z kulturą”, podczas której gościć będziemy Manię Juszczyk oraz Kingę Jamrowską. Wiersze z balkonu będą niezwykle oryginalnym spotkaniem z poezją, ale także i z poetyką. Będzie to wieczór poświęcony poezji, stworzonej z potrzeby chwili, dla zabicia czasu, dla zrozumienia siebie.

Trzy słowa i balkon, być może tyle wystarczy, by odblokować siebie i opowiedzieć jakąś historię.

Czekają nas trzy części wydarzenia:

  • Występ: prezentacja autorskich wierszy
  • Rozmowa: dyskusja na temat technik i inspiracji w tworzeniu wierszy
  • Warsztat twórczy: wspólne tworzenie „wierszy z balkonu”

Mania Juszczyk - entuzjastka kina i kawy, zakochana w górach i zwierzętach (szczególnie psach), studentka prawa. Pisanie to dla niej przede wszystkim forma terapii i eksperymentu.ulubieni twórcy/inspiracje: David Lynch, Jim Jarmusch, Lana del Rey, David Bowie, Emily Dickinson, Bolesław Leśmian

Kinga Jamrowska - studentka filologii germańskiej, wracająca do aktorstwa, gdy tylko ma do tego okazję, uwielbia spotkania z przyjaciółmi i obchodzić urodziny. Pisanie to dla niej przede wszystkim forma pamiętnika i odkrywania własnej wrażliwości.
Ulubieni twórcy/inspiracje: Halina Poświatowska i trylogia „Przed wschodem słońca”

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<