White Christmas w Dworku Białoprądnickim

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 11 grudnia 2023, 19:00

W ramach cyklu „Spotkania kultur” tym razem czas na spotkanie z tradycjami bożonarodzeniowymi. W poniedziałek 11 grudnia 2023, o godz. 19.00 odbędzie się koncert „White Christmas”, podczas którego usłyszymy popularne utwory świąteczne ze Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii.

Amerykańskie święta
W programie koncertu „White Christmas” znajdą się znane amerykańskie piosenki świąteczne w interpretacji Karoliny Sanchewskiej z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianowego Jakuba Chyły. Usłyszymy też historie o tym, jak powstawały w czasie złotej ery Hollywood i o czym opowiadają. W programie znajdą się m.in: „Rockin’ Around the Christmas Tree”, „Winter Wonderland”, czy „White Christmas”.

Hiszpańskie tradycje
Koncert w drugiej części wypełni muzyka bożonarodzeniowa z Andaluzji (Hiszpania) w wykonaniu Ildefonso Naverette Segado. Kolędy, które zaprezentuje, mówią nie tylko o Świętej Rodzinie i szopce, ale także o ciekawych  tradycjach, które kultywuje się w Hiszpanii do dziś.

Usłyszymy m.in.  „Madre en la puerta hay un niño” (Hermanos Galindo), „Piensa la mula, El tamborilero” Ande la Marimorena , czy „Ya viene la vieja”.

To już kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkania kultur”, podczas którego z bliska można poznać niezwykłe tradycje z różnych stron świata, a publiczność może aktywnie wziąć udział w wydarzeniu.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<