Premiery Psychologiczne: Leslie

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 18 grudnia 2023, 18:00

W grudniu punktem wyjścia do dyskusji w ramac cyklu Premiery Psychologiczne będzie osadzony na amerykańskiej prowincji, kameralny dramat „Dla Leslie” z nominowaną do Oscara rolą Andrei Riseborough.

„Dla Leslie” to kameralna opowieść o uzależnieniu i straconych szansach. Leslie, główna bohaterka filmu, wygrywa dużą sumę na loterii. Nie wykorzystuje jej jednak by otworzyć własny, wymarzony biznes, ale wydaje na alkohol i narkotyki. Po latach próbuje odnowić kontakt z synem, którego kiedyś porzuciła.

Andrea Riseborough o filmie: „Kiedy każdy z nas spogląda wstecz na swoje życie po dekadzie, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy zupełnie innymi ludźmi. Są rzeczy, które w sobie rozpoznamy i takie, których nie. Leslie najbardziej zmaga się z tymi niezmiennymi częściami, a choć jest dzika i wolna (...) wciąż jest uwięziona w swojej pozycji ofiary. Obserwowanie, jak ktoś tak pełen życia zostaje tym zniewolony, jest niezwykłym doświadczeniem”.

Film „Dla Leslie” pokazywany był w bardzo nielicznych amerykańskich kinach, a mimo to został zauważony przez Akademię, która przyznała Andrei Riseborough nominację do Oscara. Stało się to nie tylko za sprawą wyjątkowego występu aktorki, ale także pomysłowej kampanii oscarowej. Reżyser filmu - debiutant Michael Morris - wraz z Riseborough i swoją żoną, aktorką Mary McCormack, wykonał setki telefonów do hollywoodzkich gwiazd. Zbudował sieć wsparcia, która pomogła nadać filmowi rozgłosu i zawalczyć o najważniejsze nagrody świata filmu.

DLA LESLIE | To Leslie
reż. Michael Morris, USA 2022, 119’
Oscary 2023 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Andrea Riseborough)
Independent Spirit Awards 2023 - nominacja: Najlepszy występ pierwszoplanowy (Andrea Riseborough)
Leslie, samotna matka z Zachodniego Teksasu wygrywa na loterii 190 000 dolarów. Zamiast spełnić swoje życiowe marzenie i otworzyć własny lokal, trwoni pieniądze na alkohol i narkotyki. Po sześciu latach wraca do rodzinnego miasta bez grosza przy duszy. Leslie szuka sposobu na zbudowanie swojej rzeczywistości na nowo i próbuje zbudować relacje z porzuconym przez siebie synem.

Udostępnij

Więcej

  • 26 zł (normlamy)
    21 zł (ulgowy)
    18 zł (klubowy/senior)
    Bilety dostępne są w kasach oraz online
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<