#opartenafaktach: „Dawno temu w telewizji” – spotkanie z Kamilem Bałukiem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 grudnia 2023, 18:00

Zupełnie przypadkiem wyszedł nam na koniec roku milenialski minicykl w #opartenafaktach!

12 grudnia zapraszamy na spotkanie z Kamilem Bałukiem, autorem książki „Dawno temu w telewizji” oraz podcastu w radiu Newonce o tym samym tytule.

12 grudnia, godz. 18.00, MOCAK Cafe (ul. Lipowa 4)

Pamiętacie ten dreszcz emocji towarzyszący wyciu syren w czołówce „997”? Intymne, czasem nie z tego świata, wieczorne rozmowy „Na każdy temat”? Orzeźwiający i świeży, kręcony przez młodzież „Rower Błażeja”? „Miodowe lata”, czyli legendarny polski sitcom, który popularnością przebił amerykański oryginał, a nagrane podczas kolejnych odcinków wybuchy śmiechu telewizja wykorzystuje do dzisiaj? Perypetie rodziny Mostowiaków, „Świat według Kiepskich”, „Randkę w ciemno”, „Piratów”, „Idola”? W latach 90. Ubiegłego stulecia telewizja była odkryciem, objawieniem, oknem na świat, a jej najjaśniej świecące gwiazdy kojarzymy do dzisiaj wszyscy.

Autor w dziesięciu rozmowach o tym, co działo się „dawno temu w telewizji”, przypomina stojących w świetle reflektorów ówczesnych bohaterów zbiorowej wyobraźni i jej kreatorów, ukrytych zazwyczaj przed publicznością i pokazuje kulisy telewizji od podszewki.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Czajka-Kominiarczuk!

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona! Bardzo prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek. Jeśli pobraliście bilet, a wiecie, że nie dacie rady przybyć – napiszcie do nas na Facebooku lub na adres kontakt@re-prezentacje.pl.

Kamil Bałuk – reporter, podcaster, autor książek, wykładowca, szkoleniowiec, ojciec dwójki intensywnych dzieci, ostatnio entuzjasta generative AI i prompt engineeringu. Autor wydanej w czterech językach książki reporterskiej „Wszystkie dzieci Louisa” (2017), współautor bestsellerowej biografii „Wodecki. Tak mi wyszło” (2018) oraz zbioru wywiadów „Dawno temu w telewizji” (2023). Kończy książkę reporterską o współczesnej Holandii (niestety kończy ją już ósmy rok). Publikował m.in. w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasach” i „Magazynie Książki”. Za reportaże i wywiady nominowany do Nagrody „Newsweeka” im. T. Torańskiej. Laureat piątej edycji Konkursu Stypendialnego im. R. Kapuścińskiego. Twórca podcastów „Dawno temu w telewizji” w newonce.radio, „Disney100”, „Bałuk gada o latach 90.” i „Dobra prasa” (z Bartoszem Zalewskim). Współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie i wykłada w Polskiej Szkole Reportażu, a wcześniej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr. i na Uniwersytecie Dzieci.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk – z wykształcenia historyczka i socjolożka. Przez trzynaście lat pracowała w dziale dokumentacji tygodnika „Polityka”. Od 2009 roku prowadzi bloga Zwierz Popkulturalny, jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów poświęconych kulturze popularnej. Od ponad siedmiu lat udziela się na polskiej scenie podcastowej. Wraz z Pawłem Opydo prowadzi podcast „ZVZ”, poświęcony sprawom kulturowym i społecznym, z Magdaleną Adamus nagrywa „Czytu Czytu” poświęcone książkom, a z Patrycją Muchą podcast „Wtem, piosenka o filmowych musicalach”. Samodzielnie prowadzi też poświęcony kulturze podcast „Jeszcze słowo”.

Autorka książek popularyzujących wiedzę na temat kultury popularnej: Oskary. Sekrety Największej nagrody filmowej (wydawnictwo W.A.B), Zwierzenia popkulturalne (wydawnictwo Genius Creation), Seriale. Do następnego odcinka (Wydawnictwo W.A.B.). Wyrocznia w temacie Oscarów.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<