Drzewa dane przez bogów. O ogrodach na Morzu Egejskim. Spotkanie z Markiem Styczyńskim

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 7 grudnia 2023, 18:00

„Drzewa (od) bogów! Niezwykłe drzewa strefy śródziemnomorskiej, które pozwalają żyć w gorących strefach klimatycznych. Mitologia, etnobotanika, ale też nasza ogrodnicza przyszłość!

Będzie też o dalekich ogrodach na Morzu Egejskim i wyprawach na Sycylię, Wyspy Jońskie, Kalabrię i do Macedonii leżącej obecnie w 6 różnych krajach. Dużo inspirujących przykładów greckiej inżynierii wernakularnej związanych z ochroną i socjalizacją drzew! Przeczytam też wprowadzenie do nowej, drugiej książki dla Wydawnictwa Bored Wolves, która będzie o pomocnych ludziom drzewach.

Będzie dostępna książka »Ogrodnictwo na trudne czasy. Ćwiczenia z ogrodnictwa w Europie Środkowej«, którą z radością podpiszę!”.

Marek Styczyński

Wydarzenie organizowanie w ramach projektu „Krakowskie Księgarnie na Medal na medal 8. edycja” przygotowanego przez Fundację Miasto Literatury i współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<