Porta w Pałacu: Kompozytor w domu. Spotkanie z Krzysztofem Meyerem i Danutą Gwizdalanką

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 10 grudnia 2023, 16:00

Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” i KBF, współgospodarz Pałacu Potockich, zapraszają 10 grudnia na 19. spotkanie z cyklu „Porta w Pałacu”. Wspólne życie i praca to piękna przygoda, ale na pewno nie brak w niej wyzwań i trudnych momentów. Rozmowa muzykolożki i kompozytora, żony i mężą – Danuty Gwizdalanki i Krzysztofa Meyera.

„Kompozytor w domu” to okazja do spotkania dwóch niezwykłych osobowości muzycznego świata, wysłuchania ich opowieści i zadania im własnych pytań.

Na wydarzenie obowiązują darmowe wejściówki dostępne do pobrania w formie elektronicznej na stronie KBF: BILETY i w aplikacji KBF: PLUS.

Krzysztof Meyer – kompozytor, pianista, pedagog, autor książek o muzyce. Pochodzi z Krakowa i w tym mieście studiował kompozycję w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej – początkowo w klasie Stanisława Wiechowicza, a po jego śmierci u Krzysztofa Pendereckiego. Już po trzech latach, w 1965 roku ukończył studia otrzymując dyplom z wyróżnieniem, zaś w roku następnym z takim samym rezultatem ukończył teorię muzyki. Studia w dziedzinie kompozycji i gry na fortepianie uzupełniał w Paryżu pod kierunkiem Nadii Boulanger w latach 1964, 1966 i 1968. Krzysztof Meyer za swoje utwory otrzymał wiele krajowych i międzynarodowych nagród.

Danuta Gwizdalanka – muzykolożka, autorka książek o muzyce, członkini Związku Kompozytorów Polskich. Pochodzi z Poznania, gdzie edukację formalną zakończyła dyplomem magisterskim z anglistyki (1981) oraz doktoratem z muzykologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza (1990; Brzmieniowe aspekty kwartetów smyczkowych Beethovena, Poznań 1991). Pracowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a następnie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, by od 1991 roku zająć się wyłącznie pisaniem o muzyce.

Wydawcą utworów Krzysztofa Meyera jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne. / Krzysztof Meyer is published by PWM Edition.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<