Spotkania z szopkarzami mistrzami

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Krakowa zaprasza na cykl spotkań w ramach grantu „Od ucznia do mistrza. Rozwój tradycji szopkarstwa krakowskiego wpisanego na listę Unesco”.

W trakcie trwania pokonkursowej wystawy szopek krakowskich w przestrzeni wystawienniczej będą odbywały się spotkania z mistrzami szopkarstwa. Spotkania te będą stanowić unikalną okazję do bliższego poznania mistrzów krakowskiego szopkarstwa, którzy chętnie odpowiedzą na pytania oraz udzielą wszelkich informacji. Będzie to też okazja do zapoznania się rozmaitymi stylami artystycznymi w obrębie sztuki szopkarskiej, reprezentowanymi przez różnych szopkarzy. Każda grupa warsztatowa będzie miała możliwość spotkania z twórcą w celu porównania swoich szopek z innymi z możliwością uzyskania opinii i uwag mistrza w celu zdobycia doświadczeń przy tworzeniu szopek na kolejne edycje konkursów. Szopkarz mistrz spędzi na wystawie kilka godzin, w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – tak zwanym „pokoju szopkarza”, prezentując w tym czasie pracę nad szopką, a także będąc do dyspozycji zwiedzających.

  • 14, 27 grudnia 2023 spotkania z Jakubem Zawadzińskim
  • 15 grudnia 2023 spotkanie z Andrzejem Ożógiem
  • 28 grudnia 2023 spotkanie z Markiem Markowskim

Udział bezpłatny – w ramach biletu wstępu na wystawę szopek. Brak konieczności rezerwacji. Warsztaty odbywają się w godz. 9:00 - 13:00

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<