#opartenafaktach: Podcastex. Polskie millenium

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 grudnia 2023, 18:00

Szykuje się mocna końcówka roku, jeśli chodzi o cykl #opartenafaktach. Na zakończenie tegorocznej edycji zapraszamy na spotkanie z Bartkiem Przybyszewskim i Mateuszem Witkowskim, duetem odpowiedzialnym za Podcastex oraz autorami książki „Podcastex. Polskie milenium” o przełomie wieków w Polsce – czasach, w których w kraju raczkował internet, muzyczne tryumfy święcił facet z czerwonymi włosami, a afery były w stanie rozłożyć partię rządzącą.

To jedna bomba. Druga jest taka, że spotkanie poprowadzi Małgorzata Halber.

Po co usuwaliśmy drabinki z basenów w Simsach? Kto zrozumiał historię słynnego swetra z gruszką? Czy bracia Mroczkowie pomogli Polsce wejść do Unii Europejskiej? Dlaczego smok z Wiedźmina wyglądał jak wyglądał? Jakiej muzyki słuchał w samochodzie Andrzej Lepper? Jak żegnali się hiphopowcy występujący w „Rowerze Błażeja”? Czy Nokia 3310 rzeczywiście była niezniszczalna? I czy Leszek Miller wiedział o… [tu wstawcie dowolny skandal z początku XXI wieku]? To z blurba, ale wiecie jak jest, wypada wstawić do opisu.

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona! Bardzo prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek. Jeśli pobraliście bilet, a wiecie, że nie dacie rady przybyć – napiszcie do nas na Facebooku lub na adres kontakt@re-prezentacje.pl.

Bartek Przybyszewski (ur. 1987) – dziennikarz, bloger, miłośnik komiksów i filmów. Pisał dla serwisów Gazeta.pl, Noizz.pl, Onet, Wirtualna Polska. Wspólnie z Mateuszem Witkowskim prowadzi podcast o latach 90. i 00. „Podcastex”, który otrzymał nagrodę dla podcastu roku podczas gali Influencers LIVE Awards 2022. Z wykształcenia andragog i filmoznawca. Prowadzi bloga „Liczne rany kłute”. Współautor wywiadu rzeki z Krzysztofem Gonciarzem pt. „Rozum i godność człowieka” (2019) i książki o substancjach psychoaktywnych pt. „Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym” (2022).

Mateusz Witkowski (ur. 1989) – redaktor naczelny portalu Popmoderna.pl, stały współpracownik Gazeta.pl, „Czasu Kultury" i „Dwutygodnika”. Stypendysta MKiDN w roku 2018, stypendysta NCK w roku 2020. Interesuje się związkami między literaturą a popkulturą, brytyjską muzyką z lat 80. i 90. oraz włoskim futbolem. Autor facebookowego bloga Popland, współautor Podcastexu, „Podcastu roku” w plebiscycie Influencers Live Awards 2022. Prowadzi zajęcia dotyczące muzyki popularnej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Małgorzata Halber – pisarka, rysowniczka, dziennikarka. Absolwentka wydziału filozofii na UW, w latach 2000-2010 prezenterka stacji muzycznej Viva Polska. Później felietonistka T-Mobile Music. Pisała do „Gazety Wyborczej”, „Dziennika Feministycznego”, „Aktivista”, obecnie współpracuje z tygodnikiem „Polityka”. Autorka „Najgorszego człowieka na świecie” oraz „Książki o miłości” (wspólnie z Olgą Drendą).

Wydarzenie jest współfinansowane z programu „Prowadzenie działalności kulturalnej w księgarniach stacjonarnych funkcjonujących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<