„Ciągle w drodze. Życie Boba Dylana” Howarda Sounesa – spotkanie z Filipem Łobodzińskim, tłumaczem książki

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 grudnia 2023, 17:00

Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza 17 grudnia na spotkanie z Filipem Łobodzińskim, tłumaczem książki „Ciągle w drodze. Życie Boba Dylana” Howarda Sounesa.

Bob Dylan to nie tylko symbol kontrkultury oraz jedyny muzyk uhonorowany literacką Nagrodą Nobla, ale też artysta, który potrafi trzymać swoje życie osobiste z dala od blasku fleszy. Arogancki chłopak, poeta symbolista, stary szaman, mylący za sobą tropy autobiograf, milioner, prorok, a może niezrozumiany twórca? Jedna niepozorna osoba dziś 82-letniego artysty mieści w sobie wiele postaci. Nadszedł znikąd i samodzielnie zrewolucjonizował nie tylko muzykę, ale też całą kulturę popularną. Mistrz słowa poetyckiego na miarę Szekspira, wirtuoz zagadek, obdarzony niezwykłym, jedynym w swoim rodzaju, irytującym, hipnotycznym głosem. Człowiek, bez którego nie sposób sobie wyobrazić współczesnego świata. Robert Allen Zimmerman, Shabtai Zisel ben Avraham, który stał się Bobem Dylanem. To opowieść o jego przedziwnym życiu.

Spotkanie poświęcone fascynującej, świetnie napisanej biografii Boba Dylana pióra Howarda Sounesa w doskonałym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego.

Prowadzenie: Jarek Szubrycht

Partner: Wydawnictwo Kosmos Kosmos

W języku polskim.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<