Wręcznie Nagrody im. Wojtka Falęckiego

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 grudnia 2023, 18:00

W piątek, 8 grudnia o godz. 18.00 Mufo zaprasza na wręczenie Nagrody im. Wojtka Falęckiego – finansowanej przez prywatne Fundatorki nagrody, która w tym roku po raz pierwszy trafi do osoby działającej na polu fotografii.

Znamy już nazwiska nominowanych, spośród których jury wybierze tegorocznego laureata lub laureatkę nagrody! Za najciekawsze projekty fotograficzne (wystawy lub książki) zostali wyróżnieni: Yuriy Biley, Marta Bogdańska, Mariusz Forecki, Nicolas Grospierre, Maria Kniaginin-Ciszewska, Karolina Kowalska, Michał Maliński, Rafał Milach, Anna Orłowska, Łukasz Rusznica, Agnieszka Sejud, Natalia Wiernik, Karolina Wojtas i Anna Zagrodzka.

Z tego grona jury wybierze osobę, która otrzyma tegoroczną Nagrodę im. Wojtka Falęckiego, wynoszącą 12 500 złotych. W tym roku w jury zasiądą: kuratorka Fotomuseum Den Haag Iris Sikking, przewodnicząca Rady Muzealnej MuFo Agata Wąsowska-Pawlik, historyk sztuki i długoletni dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi Jarosław Suchan, Bartosz Flak i Agnieszka Olszewska z MuFo oraz obie Fundatorki, Ewa Łabno-Falęcka i Katarzyna Falęcka.

***
Nagroda im. Wojtka Falęckiego została ustanowiona w 2018 roku przez Ewę Łabno-Falęcką oraz Katarzynę Falęcką, a od 2023 roku jest przyznawana we współpracy z MuFo. Do tej pory nagroda była przyznawana osobiście przez Fundatorki przy okazji Krakowskiego Salonu Sztuki i miała honorować najciekawsze zjawisko artystyczne spośród prezentowanych podaczs tego wydarzenia. W 2018 roku laureatem został Marek Chlanda, w 2019 roku wyróżniono pracę Dominiki Kapusty, a w 2020 roku nagrodzono projekt fotograficzny Izabeli Makockiej i Eweliny Zając.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<