HOW ARE YOU?: Bogdan de Barbaro i Wojciech Drath w rozmowie o trójkącie wojna – sztuka – terapia

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 grudnia 2023, 19:00

Podczas spotkania 13 grudnia porozmawiamy o emocjach. O tym, jaki wpływ na szeroko rozumianą kondycję ludzką ma sytuacja społeczno-polityczna na świecie. Będziemy zadawać pytania o sprawczość i formy zaangażowania, również takie, które rodzą się podświadomie. Będziemy zastanawiać się, jakie są związki między psychoterapią a sztuką. Kiedy WIEM jest niezbędne, a kiedy potrzebne jest NIE WIEM? O przestrzeni „niewiedzenia”, która nie jest zagadnieniem intelektualnym, ale bliżej jej do przeżycia, emocji i aktywności jaką w związku z nimi podejmujemy – z redaktorami książki „Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem” Bogdanem de Barbaro i Wojciechem Drathem rozmawiać będzie Natalia Wiernik, kuratorka wystawy „HOW ARE YOU?”.

„(…) Można pomyśleć o artystach jako swego rodzaju autoterapeutach i terapeutach społeczności, w których funkcjonują. To oni prowadzą publiczność do wglądów, konfrontują z kolektywną nieświadomością, budzą z uśpienia. Oni spotykają się z oporem i wdzięcznością. Oni wreszcie pomagają swojej społeczności wzrastać, rozwijać się oraz integrować”.

Wojciech Drath „Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem”

Prof. Bogdan de Barbaro – lekarz psychiatra, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, profesor nauk medycznych , wieloletni kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii. Należy do Editorial Advisory Board pisma „Psychiatry: Interpersonal and Biological Process”.

Dr Wojciech Drath – psycholog, psychoterapeuta i superwizor aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W 2016 obronił doktorat pt. „Idea i praktyka niewiedzenia w psychoterapii”. Kieruje zespołem terapeutycznym „Pracowni nad sobą”. Od 2013 roku jest związany z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku”.

Darmowe wejściówki do pobrania na kbfbilety.krakow.pl.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<