Zimowy spacer szlakiem nowohuckich rzeźb plenerowych

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 grudnia 2023, 12:00

Grudniowy spacer będzie okazją do poznania wybranych realizacji rzeźbiarskich w przestrzeni Nowej Huty. Przyjrzymy się im w zimowej scenerii. W czasie jego trwania uczestnicy i uczestniczki poznają genezę powstania rzeźb plenerowych w Nowej Hucie. Dowiedzą się kto był najważniejszym fundatorem rzeźbiarskich realizacji, jak również poznają najważniejszych twórców. Tego dnia dla uczestników wydarzenia przewidziany jest bezpłatny wstęp do Galerii Huta Sztuki. Spacer rozpocznie się od rzeźby Syrenka autorstwa Magdaleny Pruszyńskiej-Jaroszyńskiej

Wydarzenie w ramach programu edukacyjnego do wystawy TYCHY – NOWA HUTA. Przestrzeń dla sztuki.

Monika Kozioł − historyczka sztuki, kuratorka wystaw oraz projektów pozawystawienniczych z zakresu sztuki współczesnej, autorka tekstów na  temat sztuki po 1945 roku. Doktorantka w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowego Studium Muzeologicznego Uniwersytetu  Jagiellońskiego oraz zarządzania kulturą w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W latach 2010–2022 pracowniczka Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, gdzie m.in. pełniła funkcję kierowniczki działu zbiorów, głównej inwentaryzatorki oraz redaktorki naczelnej czasopisma „MOCAK Forum”. Obecnie pracuje w Ośrodku Kultury Norwida, gdzie kieruje Nowohuckim Laboratorium Dziedzictwa. Kuratorka oraz współkuratorka ponad 40 wystaw. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatka Stypendium Twórczego Miasta Kraków. Szczególnie interesuje ją sztuka współczesna Europy Środkowo-Wschodniej oraz historia rozwoju środowiska artystycznego Nowej Huty w Krakowie w latach 60. i 70. XX wieku. Członkini kolektywu kuratorskiego Zia-Ziu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
- spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych
- obowiązują zapisy przez formularz online
- cena biletu: 15 zł (w cenie biletu gorąca herbata, serwowana na końcu spaceru)
- miejsce zbiórki: rzeźba Syrenka, park Wiśniowy Sad (przy ul. Generała Mieczysława Boruty-Spiechowicza)
- dodatkowe informacje: m.koziol@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 20, 21

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<