Święto Krótkiego Kina: BAFTA – Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 grudnia 2023, 19:00

Przesilenie zimowe i początek astronomicznej zimy to moment, gdy na półkuli północnej Słońce góruje w zenicie na zwrotniku Koziorożca. To najkrótszy dzień w roku! 10 lat temu we Francji narodził się pomysł, aby właśnie ten dzień ustanowić Międzynarodowym Dniem Filmu Krótkometrażowego.

Co roku kinomani na całym świecie spotykają się w kinie, by wspólnie celebrować wyjątkowość i magię krótkiej formy filmowej, także w Polsce. Najkrótszy dzień jest zazwyczaj dniem ruchomym, przechodząc płynnie z 21 na 22 grudnia, w zależności od roku.

Zapraszamy na Święto Krótkiego Kina, które w 2023 roku przypada na dzień 22 grudnia, oraz na pokazy filmów krótkometrażowych w dniach 21-22 grudnia - tylko w kinach!

Bilety: https://tiny.pl/c2p7h

Zestaw krótkich metraży - zwycięzców i nominowanych - do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w 2023 roku. Wybrane filmowe narracje, dowodzą szerokości i różnorodności brytyjskiego społeczeństwa, a także prezentują światowej klasy talenty artystyczne i techniczne oraz jedne z najlepszych brytyjskich popisów aktorskich.

  • Bus Girl / reż. Jessica Henwick / Wielka Brytania / 2022 / 11’
  • Your Mountain Is Waiting / reż. Hannah Jacobs / Wielka Brytania / 2021 / 8’
  • Irlandzkie pożegnanie / reż. Tom Berkeley, Ross White / Wielka Brytania / 2022 / 23’
  • Middle Watch / reż. John Stevenson, Aiesha Penwarden / Wielka Brytania / 2022 / 12’
  • Bazigaga / reż. Jo Ingabire Moys / Wielka Brytania, Francja / 2022 / 26’

OPISY FILMÓW

Bus Girl / reż. Jessica Henwick / Wielka Brytania / 2022 / 11’
Historia June, młodej ambitnej szefowej kuchni, która próbuje nawigować po bezlitosnym świecie ekskluzywnych restauracji i fine dining.

Your Mountain Is Waiting / rez. Hannah Jacobs / Wielka Brytania / 2021 / 8’
Gdy Martha przestała słuchać intuicji, jej życie stało się pasmem cierpień. Po dziwnym spotkaniu postanawia zmienić podejście do sytuacji, w której się znalazła i rozpoczyna podróż, aby odkryć samą siebie.

An Irish Goodbye / reż. Tom Berkeley, Ross White / Wielka Brytania / 2022 / 23’
Po wielu latach rozłąki, drogi dwóch braci krzyżują się ponownie na rodzinnej farmie w Irlandii Północnej, gdzie przybywają na pogrzeb przedwcześnie zmarłej matki (w tej roli Michelle Fairley znana szerszej publiczności z roli Catelyn Stark w serialu Gra o Tron). Film poza BAFTĄ, zdobył także Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego.

Middle Watch / reż. John Stevenson, Aiesha Penwarden / Wielka Brytania / 2022 / 12’
Schyłek II Wojny Światowej, środek Oceanu Indyjskiego, a na pokładzie statku - marynarz pilnie wykonujący swoje obowiązki. Warta musi być pełniona regularnie, przeczesując linię horyzontu na wypadek pojawienia się wrogich jednostek, a taflę wody - bąbelków powietrza zdradzających obecność podwodnych torped. Jego rutynę burzy spotkanie, które może zachwiać delikatną równowagę jego przesiąkniętego horrorami wojny umysłu.

Bazigaga / reż. Jo Ingabire Moys / Wielka Brytania, Francja / 2022 / 26’
Rwanda, 1944 rok. Gdy ludobójstwo nabiera coraz większej skali, pastor wraz z córką znajdują niespodziewane schronienie u Bazigagi, budzącej postrach lokalnej społeczności szamanki. Ścigani przez bojowników, uwięzieni z tajemniczą kobietą-czarownicą, Karembe poszukuje sposobu na wydostanie się z matni.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<