Militaria w POPkulturze

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 grudnia 2023, 12:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie już po raz szósty organizuje festiwal Militaria w POPkulturze, który odbędzie się 9 grudnia w Artetece WBP w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego) w godzinach 12.00–18.00.

Biblioteka to nie tylko książki. To hasło przyświeca nam na każdym kroku. Zależy nam na tym by nasi użytkownicy przekonali się, jak szeroki wachlarz zbiorów, usług i wydarzeń czeka na nich w bibliotece. Podczas spotkań, festiwali i warsztatów podejmujemy tematy ważne społecznie i interesujące szeroką publiczność. Tak też będzie podczas festiwalu Militaria w POPKulturze, gdzie rozmawiać będziemy o tym, jak przygotować się na sytuacje trudne ale mogące spotkać każdego z nas. Czy wiemy, jak zabezpieczyć złamaną nogę, jak zachować się podczas długotrwałego braku prądu czy wody pitnej, co zrobić, gdy zgubimy się w lesie bez dostępu do internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni na festiwal goście” – mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

PROGRAM FESTIWALU

12.00 Rozpoczęcie festiwalu

12.00–13.00 Pokaz z zakresu pierwszej pomocy wraz ze szkoleniem dla uczestników ze szczególnym uwzględnieniem urazów kończyn (np. samodzielne zaopatrzenie złamań) realizowany przez Pawła Piotrowskiego, ratownika medycznego, pracownika Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, wieloletniego instruktora kursów pierwszej pomocy (BLS/AED), z doświadczeniem w zespołach wyjazdowych PRM oraz SOR,

13.00–14.00 Survival w mieście: Prezentacja podczas której omówione zostaną sytuacje odcięcia (braku) wody, prądu, zabezpieczenie w pożywienie, zabezpieczenie obiektów przed atakami chemicznymi, biologicznymi czy bombowymi, wraz z pokazem sprzętu.

14.30–17.00 Gra terenowa Graj w kamuflaż – Rozwiąż zagadki, wykonaj zadania, poznaj bibliotekę z innej strony i zbierz ekwipunek survivalowca! Zapisy drużyn od 30 listopada na www.rajska.info!

17.00–18.00 Survival w terenie: Pokaz sprzętu oraz omówienie zachowań w sytuacji np. zagubienia w lesie i wyładowanie się baterii, czy też awarii samochodu na bocznej leśnej drodze bez zasięgu sieci komórkowej i GPS.

Szkolenia survivalowe przeprowadzą Sebastian i Piotr Klimczak – instruktorzy survivalu od 2011 roku. Prowadzili kurs S.E.R.E. na poziomie A,B,C. (cywilne kursy z instruktorami wojskowymi przeprowadzone w latach 2012-2019). Instruktorzy strzelectwa, strzelectwa bojowego od 2016 roku. Od 2011 roku prowadzą szkolenia survivalowe i wojskowe na rynku cywilnym. Piotr Klimczak od 2014 roku jest również ratownikiem medycznym.

Festiwalowi towarzyszy wystawa „Libricide, czyli książkobójstwo – fotografie Adama Kasperkiewicza".

Więcej informacji: www.rajska.info

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<