Spotkanie z Olegiem Serebrianem. Premiera książki „Pod Prąd”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 grudnia 2023, 18:00

Międzynarodowe Centrum Kultury i Rumuński Instytut Kultury w Warszawie zapraszają spotkanie z na Olegiem Serebrianem, jednym z najsłynniejszych współczesnych autorów mołdawskich oraz premierę jego książki „Pod prąd”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Amaltea w przekładzie Radosławy Janowskiej-Lascar.

Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2023 roku, o godz. 18.00 w Sali Panoramicznej MCK przy Rynku Głównym 25 w Krakowie. Z autorem i Radosławą Janowską-Lascar będzie rozmawiał prof. Kazimierz Jurczak.

„Pod prąd” to epicka, wielopłaszczyznowa powieść, łącząca w sobie cechy prozy historycznej, społecznej i psychologicznej. Zasadnicza jej część ma postać pamiętników głównego bohatera, barona Alexa von Randy. Baron odsłania w nich nie tylko swoje stany emocjonalne, ale i losy Europy Środkowo-Wschodniej, od sielskiej XIX-wiecznej Odessy po nazistowski obóz koncentracyjny w Sachsenhausen. Istotnym elementem przemian świata jest także rozpad postfeudalnych struktur społecznych przełomu wieków i stopniowe formowanie się nowoczesnych społeczeństw liberalnych.

Oleg Serebrian – mołdawski pisarz, historyk, politolog, polityk i dyplomata. Były ambasador Mołdawii we Francji i w Niemczech. Poseł w Parlamencie Republiki Mołdawii. Od 2022 roku wiceminister ds. integracji Mołdawii z Unią Europejską. Autor powieści: „Cântecul mării” (2011), „Woldemar” (2018), obie nagrodzone przez Związek Pisarzy Republiki Mołdawii. W 2022 roku powieść „Pe contrasens” (2021) znalazła się na krótkiej liście książek nominowanych przez Rumunię do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej (EUPL).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<