Wystawa mody w Galerii KSA

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 grudnia 2023, 18:00 - niedziela, 31 grudnia 2023

Poszukiwanie własnego „ja”, społeczna ignorancja i zrównoważona moda – te być może dalekie od siebie kwestie znalazły wspólną przestrzeń w Galerii Bronowice. O tym, co łączy na pozór niezwiązane ze sobą tematy, będzie można przekonać się  podczas wernisażu drugiej wystawy, prezentowanej w nowo otwartej Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych. Wstęp wolny.

Już 1 grudnia w Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych, zlokalizowanej w Galerii Bronowice, odbędzie się wernisaż inaugurujący kolejną z serii cyklicznych wystaw. Wydarzenie będzie okazją do przyjrzenia się z bliska projektom modowym oraz spotkania z artystkami, które poprzez swoje prace nie tylko wyrażają siebie, ale również poruszają istotne problemy społeczne. Autorkami nowej ekspozycji są absolwentki Krakowskich Szkół Artystycznych, których kolekcje zostały kilkukrotnie wyróżnione podczas tegorocznego Cracow Fashion Week.

Karolina Siek zaprezentuje kolekcję „Mental Side”, poruszającą tematykę społecznej ignorancji ADHD. Każdą ze swoich prac traktuje jako osobne dzieło wizualne, które łączy „wspólna nić” dekonstrukcji i chaotyczności. Z kolei Alicja Zdral przedstawi kolekcję  „Æntro” będącą próbą odnalezienia własnego „ja” w otaczającym nas świecie. W swoich projektach eksperymentuje z bioplastikiem, naturalnymi barwnikami, skórą z kombuchy i filcem. Wystawa prac projektantek będzie czynna do 12 grudnia.

Galeria KSA powstała z myślą o artystach, pasjonatach sztuki i kreatywnych rozwiązań. Lokal w Galerii Bronowice jest otwarty dla zwiedzających codziennie.

– Zależy nam, aby nowo powstała Galeria KSA na stałe wpisała się na kulturną mapę Krakowa. Chcemy, aby wszyscy miłośnicy szeroko pojętej sztuki wiedzieli, że to miejsce żyje, ma wiele do zaoferowania i warto śledzić jego działalność na bieżąco. Organizowane wystawy są bezpłatne i zmieniają się co 2 tygodnie. Regularnie odbywają się tu także targi mody vintage, artystyczne pokazy oraz wiele innych aktywności, o których będziemy z przyjemnością informować – mówi Aleksandra Błaszczak, Marketing Manager Galerii Bronowice.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 grudnia o godz. 18.00. Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–19.00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1 (dawny lokal Galerii ASP).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<