City/Sound/Scape – wernisaż instalacji audiowizualnej w Domu Utopii

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 grudnia 2023, 18:00 - poniedziałek, 4 grudnia 2023

Dwoje artystów, dwa miesiące rozmów, cztery miesiące nagrań pejzażu dźwiękowego, pięć projektorów i sto par słuchawek bezprzewodowych, tak w telegraficznym skrócie można zapowiedzieć wystawę audio-wizualną której wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek, tj. 1 grudnia, o godz. 18.00 w Teatrze Łaźnia Nowa. Wydarzenie jest częścią projektu „Nowe topografie Nowej Huty. Archeologia Codzienności 2023” realizowanego w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii.

W przyszłym roku Małgorzata i Bartosz Szydłowscy będą obchodzili 20-lecie swojej pracy artystycznej w Nowej Hucie. Od początku Huta była dla nich nie tylko miejscem, w którym tworzyli teatr, ale również nieustającą inspiracją do spektakli i wielu innych projektów artystycznych i społecznych. Aktualnie w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii można zobaczyć wystawę „Miasto idealne” w ramach której prezentowane są fotografie Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala, dokumentujące pierwsze dziesięciolecia istnienia Nowej Huty, a już w najbliższy piątek tj. 1 grudnia o godz. 18.00 w Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się wernisaż wystawy audio-wizualnej „City/Sound/Scape”, która jest zwieńczeniem projektu „Nowe topografie Nowej Huty” realizowanego przez Simone Rueß i Rafała Mazura.

5 grudnia, o godz. 17.00-19.00 w Domu Utopii odbędzie się spotkanie z Simone Rueß i Rafałem Mazurem, którzy opowiedzą o realizacji projektu, a także miejscach, dźwiękach i ludziach, których udało im się spotkać.

Wystawę „City/Sound/Scape” będzie można zobaczyć i usłyszeć w Teatrze Łaźnia Nowa do 4 grudnia. W dniach 2-4 grudnia będzie czynna w godz. 16.00-19.00.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<