Debata o książce Wojciecha Zalewskiego „W poszukiwaniu nadziei. Eseje filozoficzne”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 grudnia 2023, 17:00

Instytut Myśli Józefa Tischnera zaprasza na spotkanie wokół książki Wojciecha Zalewskiego „W poszukiwaniu nadziei. Eseje filozoficzne”. W rozmowie udział wezmą prof. Karol Tarnowski, dr Tomasz Terlikowski i dr Wojciech Zalewski (autor). Dyskusję poprowadzi dr Maria Karolczak.

Prof. Karol Tarnowski w przedmowie do „W poszukiwaniu nadziei. Eseje filozoficzne” pisze:

„Niniejsza książka to książkowy debiut młodego filozofa Wojciecha Zalewskiego. Eseje tu zebrane obracają się wszystkie około zagadnienia nadziei, głównego przedmiotu pasji filozoficznej autora. Zalewski ma swój bardzo wyraźny krąg autorów, swój styl pisania i przede wszystkim główny temat, który go fascynuje i którym zajmuje się od zawsze: nadzieja. Lecz po lekturze książki nie ma wątpliwości, że dla autora nadzieja wiąże się ściśle z miłością (...). Krąg myślicieli bliskich autorowi – to szeroko rozumiana myśl egzystencjalna i dialogiczna: Gabriel Marcel, Paul Ricoeur, Józef Tischner, ale także Miguel de Unamuno, Albert Camus, a przede wszystkim mistrzowie kina: Ingmar Bergman i Andriej Tarkowski”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<