Bajkowa Sinfonietka

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 grudnia 2023, 18:00

Muzyka to wspaniały i magiczny wehikuł, który przenosi nas do rozmaitych światów: czasem zupełnie abstrakcyjnych, a czasem fantastycznych i bajkowych. Muzyka, który towarzyszy baśniom i bajkom to dla najmłodszych słuchaczy pobudzająca wyobraźnię przygoda, dla dorosłych – sentymentalna podróż. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Sinfonietta Cracovia zaprasza całe rodziny na koncert Bajkowa Sinfonietka, który łączy w sobie zarówno baśniową klasykę (muzyczne tematy z filmów Pinokio i Piękna i Bestia), jak i nostalgiczne i przebojowe melodie z filmów Toy Story czy Kraina lodu. Koncertowi Sinfonietty Cracovii pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak towarzyszyć będą pokazy taneczne oraz słowo o muzyce niezastąpionej Magdy Miśki-Jackowskiej, dziennikarki i miłośniczki muzyki filmowej.

suita The Magical World of Pixar (Tematy z filmów: Auta, Gdzie jest Nemo, Odlot, Iniemamocni, Ratatuj, Toy Story)
muzyka z filmów:

  • Piękna i Bestia
  • Moana
  • Pinokio
  • Zaplątani
  • Kraina lodu

Magdalena Miśka-Jackowska słowo o muzyce
Sinfonietta Cracovia

Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygentka

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość. Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami tworzonymi przez młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<