„Łabędzie”. Spotkanie z Jackiem Dehnelem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 5 grudnia 2023, 18:00

Wydawnictwo Literackie serdecznie zaprasza na spotkanie z Jackiem Dehnelem, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.00 w Sali Mehofferowskiej w siedzibie wydawnictwa przy ul. Długiej 1 w Krakowie. Pisarz, w rozmowie z Anną Marchewką, opowie o swojej najodważniejszej i najbardziej osobistej książce „Łabędzie”.

O książce:

Brazylijscy dyplomaci przemycający tony złota, luksus bijący po oczach w peerelowskiej szarzyźnie, wielki proces i wieloletnie wyroki więzienia. Prywatne śledztwo rodzinne rozpisane w szerokim, balzakowskim stylu.
Historia dwóch rodów, Bobolich i Mętlewiczów, pewnej warszawskiej kamienicy, która połączyła je na zawsze, oraz niezwykle cennego porcelanowego serwisu – obiektu pożądania i bohatera międzynarodowej afery.
Jednym z jej uczestników był, skazany w pokazowym procesie, Witold Mętlewicz, powinowaty Jacka Dehnela. Pisarz odkrywa rodzinne sekrety i bada opowieść komunistycznej propagandy o słynnym „gangu złotogłowych” – zuchwałej szajce, która przemycała złoto, dolary i dzieła sztuki – konfrontuje się z przemilczeniami z przemilczeniami i zafałszowaniami.
Jak wyglądał luksus w PRL? I jaka była jego cena?

Jacek Dehnel (ur. 1984) – jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy. Autor wielu powieści, tomów poetyckich i przekładów. Za „Żywoty równoległe” otrzymał Nagrodę Kościelskich, a za „Lalę” – Paszport „Polityki”. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród, w tym pięciokrotnie do Nagrody Literackiej Nike. Jego książki przetłumaczono na kilkanaście języków.

Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów 70-lecia Wydawnictwa Literackiego. Zapraszamy!
Patronami medialnymi jubileuszu są: portal Lubimyczytać.pl i KBF.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<