Krakowski Salon Poezji

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Teatr Stary zaprasza na spotkanie z poezją: co tydzień o godz. 12.00 w Sali Heleny Modrzejewskiej.

3 grudnia, z okazji nadchodzących mikołajek, wiersze m.in. Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy i Michała Rusinka przeczytają Wanda Skorny-Roszkowska, Marta Waldera, Aleksander Fiałek i Mateusz Janicki.
Tło muzyczne będzie tworzone na żywo przez kompozytorkę i pedagożkę Mariannę Janicką przy współpracy z dziećmi, widzami czytania. Marianna Janicka od lat prowadzi zajęcia muzyczne metodą prof. Eliasa E. Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka. Podczas zajęć uczestnicy uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją. Na koniec wspólnie z dziećmi aktorzy napiszą wiersz i zaproszą najmłodszych widzów do jego recytowania.

Widzowie do 18. roku życia – wstęp bezpłatny!

10 grudnia Bronisław Maj przygotuje Salon Poezji poświęcony twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Juliana Tuwima. Wiersze poetów przeczytają Roman Gancarczyk i Jacek Romanowski. Towarzyszyć im będzie zespół akordeonowy Motion Trio.

17 grudnia, w trakcie ostatniego w tym roku Krakowskiego Salonu Poezji, Wojciech Bonowicz zaproponuje wybór wierszy Anny Kamieńskiej.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<