Juliusz i Antoni ratują świat

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 stycznia 2024, 19:00

Niezależna i nieprofesjonalna grupa teatralna iatelier zaprasza na pokaz spektaklu „Juliusz i Antoni ratują świat”.

Spisek – związek lub stowarzyszenie dwóch lub więcej osób zorganizowany w celu popełnienia wspólnie jakiegoś czynu przestępczego lub zakazanego prawem. Teoria spiskowa jest obawa przed spiskiem, którego nie ma.

Daniel Pipes, „Potęga spisku”

„Juliusz i Antoni ratują świat” to spektakl zadający pytanie skąd się bierze nieustająca atrakcyjność spiskowej wizji dziejów. Dlaczego świat rządzony przez złowrogie siły przemawia do nas o wiele silniej, niż to, co widzimy za oknem czy na ekranach telewizorów i komputerów.

Kim są ci ludzie, którzy ulegają takiemu myśleniu? Do czego dążą i przed czym uciekają?

Juliusz i Antoni to dwaj mieszkańcy wielkiego miasta. Mają co najmniej dobrą sytuację materialną, nie muszą martwić się, jak przeżyć do pierwszego, pracują w oddziale wielkiej międzynarodowej firmy. Jeden jest księgowym, drugi kierownikiem magazynu. Jest to życie będące marzeniem wielu.

Jednak są oni wybitnie nieszczęśliwi. Świat nie spełnia ich oczekiwań. Zarówno przywódcy jak i zwyczajni ludzie nie potrafią zająć się tym, co jest istotne, zamiast tego prowadzą świat do katastrofy. Są przekonani, że to nie przypadek. Że za wszystkim stoi potężna wola, sprawiająca, że ich życie nie może być takie, jakie być powinno. Gdyby tylko znaleźć sposób na przeciwstawienie się temu, można by zbudować nowy, idealny świat.

Co by było, gdyby taka dwójka ludzi znalazła sposób na realizację swojego marzenia. Gdyby nagle znaleźli maszynę, dzięki której mogliby odmienić cały świat, wyeliminować wszystkie patologie oraz wreszcie przywrócić upragnioną normalność?

Występują: Grzegorz Biały, Tomasz Kozłowski
Głosy: Kaja Kierlik-Sadowska, Martyna Łogin-Trenda
Grafiki: Marcin Sienny

Fundacja iatelier zaprasza na współczesny, godzinny spektakl z udziałem dwójki aktorów, podczas którego odwiedzimy razem z Juliuszem i Antonim kolejne warianty rzeczywistości w poszukiwaniu tej jednej doskonałej.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<