Joanna Pawłowska. Fixation

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 30 listopada 2023, 18:00 - sobota, 27 stycznia 2024

Związek Polskich Artystów Fotografików zaprasza do Galerii ZPAF na wystawę  Joanny Pawłowskiej – o patrzeniu skupionym na miejscach marginalnych, przestrzeniach drugiej kategorii...

To miejsca z pozoru martwe, poza-plany, marginesy rzeczywistości, które emanują znaczeniem i życiem gdy im się przyjrzeć.Czym jest obraz gdy zredukujemy go do minimalnej formy, jakie skojarzenia budzi?Jakie treści niesie? Jak patrzący odbija się w obrazie i jak obraz rezonuje w kolejnym patrzącym? Czy osobiste doświadczenie opowiedziane w lapidarnych obrazach może być uniwersalne, zrozumiałe, bliskie? Ostatecznie w Fixation to patrzący nadaje sens temu co widzi.

Autorka pisze: „Poszukuję obrazów budzących skojarzenia, niejednoznacznych, angażujących wyobraźnie. Fotografuję sytuacje i miejsca, w których odbija się pęknięcie świata, błąd, dojście do granic możliwości.Przyglądam się światu, który przygląda się mnie”.

Joanna Pawłowska – absolwentka Wydziału Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wystawiała prace w Poznaniu ,Krakowie , Łodzi, Opolu, Warszawie, Berlinie, Bratysławie, Ahaus, Zamościu i Wrocławiu. Wykładowczyni Akademii Fotografii w Krakowie. Zawodowo związana również z Muzeum Narodowym w Krakowie. Aktualnie stypendystka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Jej projekty dotyczą tematów związanych z asocjacyjną stroną obrazu, projekcją, osobistym doświadczeniem oraz poszukiwaniem formy.
W 2019 roku ukazała się jej pierwsza książka fotograficzna Fixation, której premiera odbyła się na Festiwalu Góry Literatury w Nowej Rudzie w roku 2020. Książka zawiera zdjęcia z lat 2013–2018, stanowi rodzaj analizy dotyczącej czasu i przestrzeni, w których rzeczywistość i doświadczenie własne odciskają ślad a to co marginalne zyskuje znaczenie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<