Andrzej Korycki i Dominika Żukowska: Koncert andrzejkowy

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 30 listopada 2023, 19:00

Czy jest na sali Andrzej?! Zapewne niejeden, a najważniejszy na scenie! Spędźcie z nami andrzejkowy wieczór w najlepszy sposób, w towarzystwie Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. Pozwólcie zaczarować się nieśpiesznie płynącą balladą. Wśród znajomych twarzy, wśród przyjaciół, zanućcie wspólnie tak dobrze znane piosenki.

Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen magii!

--

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu Stare Dzwony, od początku lat 80. wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę.

Obecnie Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa przede wszystkim utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem wybitnych postaci: Bułata Okudżawy oraz Włodzimierza Wysockiego, których teksty wyróżnia duża emocjonalność i wymowność, gdyż w ujmujący sposób obrazują, co w życiu często trudno wyrazić słowami…

Podczas koncertów, oprócz wspomnianych ballad morskich, duet w polskich tłumaczeniach wyśpiewuje wzruszające ballady tych artystów, takie jak: „Modlitwa”, „Trzy miłości”, „Katarynka”, „Niebieski balonik”, „Pieśń gruzińska”, „Liryczna”, „Ballada o przyjacielu”.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<