Marek Batorski. Common Scructure

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 grudnia 2023, 18:30 - wtorek, 16 stycznia 2024

W galerii AG Marek Batorski będzie prezentował ok. 20 prac olejnych na płótnie z cyklu Common Structures. Są to obrazy, do których muzykę skomponował wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie dr Karol Ślusarski. Podczas wernisażu odbędzie sie koncert jazzowy artysty.

Wernisaż połączony z koncertem: 16 grudnia, 18.30.

Marek Batorski – urodzony w Szczebrzeszynie Saksofonista tenorowy i sopranowy – niekonwencjonalny artysta należący do dwóch światów; świata malarstwa i świata muzyki. Marek Batorski realizuje  się bowiem nie tylko w jazzie, lecz również w malarstwie i grafice (doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych, wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie). Artysta plastyk. Doktor habilitowany w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. w twórczości artystycznej zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem. Laureat licznych nagród i wyróżnień w dyscyplinie art, malarstwo i grafika. Ma na swym koncie wiele indywidualnych prezentacji twórczości plastycznej i muzycznej. Wielokrotnie nagradzany, uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych. Prace w Okręgowym Muzeum Sztuki Baia Mare - Rumunia oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą (USA, Argentynie, Niemczech, Francji, Czechach, Grecji, Cyprze, USA).

Współpracuje z galerią Szyb Wilson w Katowicach oraz Peter's Gallery w Limassol na Cyprze. W 2022 miał wystawę w Nowym Orleanie: Pain Music, Marcus Brown and Marek Batorski, Nowy Orlean Jazz Museum.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<