(Nie)pamięć: Miejsca (nie)pamięci. Dyskusja z Romą Sendyką, Kamilem Karskim i Olgą Kaczmarek

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 6 grudnia 2023, 18:00

Goethe-Institut Krakau wraz z JCC Kraków zapraszają na debatę dotyczącą miejsc (nie)pamięci, która odbędzie się w ramach spotkań o (nie)pamięci o Holokauście.

Miejsce (nie)pamięci to termin zastosowany przez Claude Lanzmanna na określenie nieoznaczonych miejsc związanych z Szoa. Stosuje się go na opisywanie tych przestrzeni, które stały się świadkami tragedii, ale nie zostały upamiętnione. Jak wygląda ich rola w pamięci lokalnych społeczności? Czy Kraków również ma takie miejsca? Jak przekazywana jest wiedza o nich kolejnym pokoleniom? Dyskusję poprowadzi Michał Olszewski, a do debaty zasiądą: Kamil Karski (Muzeum KL Plaszow), dr hab. Roma Sendyka (Ośrodek Badań nad Kulturami Pamięci UJ) oraz Olga Kaczmarek (Forum Dialogu)

Zapraszamy do JCC Krakow. Liczba miejsc: 80. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności pod adresem: rsvp@jcckrakow.org.

Debata odbędzie się w języku polskim.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<